Valikuliselt

Klikkides pildi suuremaks näete kapitaalremondi hinda. 

Albumisse lisatud mõned tehtud tööd mis eranditult tehtud käsitsi seotud vedrudest polsterdusega. Hinnad on antud kapitaal remondi puhul ja pluss uute polsterdusmaterjalidega.

Kapitaalremont kogub karkassini polstri maha võtmist. Karkassi tapikohtade üle liimimist, jalgade ja iluliistude restaureerimise kas uuendamist või uuesti viimistlemist. Kõigi polsterdusmaterjalide väljavahetamist - põhjad, vedrud, mererohi, vaheriided, karv, kookoskiud, puuvillavatt ja raamiltvanade naelte eemaldamist ning naelaaukude täitmist. 

Sisuliselt annab kapitaalremont teile vanal raamil täiesti uue mööbli kus on kasutatud õiget polsterdustehnikat ja õigeid materjale. Kapitaalremondi puhul teostatakse töö oma alguse kujus milline diivan või tugitool on oma originaali välja näinud, mitte kujus mõni mõni isehakanud polsterdaja juba rikkuda edasi. (vatitekid sees, üle seotud heinapakke nööriga seotised, porolooni ja vattiini tükid sees, kaltsud, roostes vedrud ja katkiste vedrukohtade täistoppimised - kõik need eemaldatakse ja tehakse nii nagu õige)

Kapitaalremont annab vanale vedrumööblile jälle eluea 20 - 40 aastaks. Mööbel omab väärtust ja on iluks teie kodule.

 

Näidis kalkulatsioon kuidas kujuneb hind.

 

Tigudiivani kapitaalremondi hind,  pakkumine.

 

Töö ehk siis teenuse hind on 1200 eurot. Hind käibemaksuga.

 

Hind ei sisalda kõrvalkulusid, materjale, katteriiet, transporti.

 

Ei sisalda kui on vaja uusi vedrusid, mereheina, vaheriideid, sidumisnööri, puuvilla vatti, karva, puuvilla alusriiet, ilupaelu ja põhja vöösid. Hinnas ei ole ka puitosade, iluliistude restaureerimine või uuendamine.

 

Kõikide materjalide kohta tehakse töö käigus konkreetne kalkulatsioon mille näidatakse nende kulu ja maksumus millega meie seda  ostame, kuid teenuse hinna sisse kuuluvad niidid, naelad, klambrid.

 

Eeldatav töö teostamise aeg on 5 tööpäeva ehk siis 40 töötundi, mis teeb teenuse tunni hinnaks 25 eurot. Juhul kui töö võtab aega rohkem ei lisata 2000 eurole töö ajast tulenevat summat juurde.

 

Katteriiet saate valida nii Nevotexist kui ka kohe osta Karna Luxist Tartu mnt. Katteriiet müüme ka ise.

 

Mõningad hinnad ja kogus mis on vajalik Tigudiivani kapitaalremondiks.

 

Jutevöö: 0,9  jm. kulu diivanile  selg ja iste 50 jm. – 45.-

 

jute kangas  2,0  jm selg ja iste 10 jm. – 20,-

 

Vedrud 8, 7, 6, 5 Iste ja käetugede pealne  keerdu 4,0  tk. 46 tk. – 184.-

 

Vedrud 5 keerdu 2.0   seljatugi kui neid seljatoes üldse on. 32 tk.- 64.-

 

kanditraat 0,5 jm. 3,5 jm. iste ja seljatoe alumine äär, käetoed  5,5  jm. – 4,5.-

 

Sidumisnöör kg. 45.-   vajadus 1,2 kg. – 54.-

 

Traadi kinnitus klambrid tk. 0,1  vajadus  60 tk -6.0

 

Mererohi  ja kokos kiud iste, käetoed  ja seljatugi ning pikeering. kg. 7,5  vajadus 15 kg. – 112,5.-

 

1,5 MM nöör millega õmmeldakse kandid ja vedrud 500 m maksab  45.- vajadus ca 100 meetrit. – 9,0

 

vatt puuvill m2 hind  5,- eurot. vajadus 7 m2 iste, selg – 35.-

 

Puuvillakangas toorbjass  2,0 eurot jm. Vajadus7 jm. – 14.-

 

Kartong papp leht 4,0 vajadus seljataha 3 lehte  - 12.- 

 

ilupael, 2.- jm. vajadus 8 jm. -16.-

 

Materjalide transport ja varumine 24.0

 

Diivani vedu kliendi juurest töökotta ja tagasi 100.0 eurot

 

 

 

Kokku: 600 eurot koos käibemaksuga.

 

Kogu hind seega 1900 eurot + 8,5 jm katteriiet.

 

Lisaks.

 

Iluliistude restaureerimine või uuendamine maksab 200 eurot.

 

 

 

Lisaks on teenuse hinnas papinaelad, klambrid millega riie kinnitatakse, õmblusniit, jalgade lakk, 

 

 

 

Selline oleks reaalne hind.

 

 

 

Tehnoloogiline käik.

 

1.Kogu raam tuleb puhastada vanast polstrist ja kõik vanad naelad eemaldada, seejärel raam puhastada ja kui kusagilt loksub siis ka tapid uuesti liimida.

 

2, Põhjavööd tuleb korralikult pingutada ja asetada nii, et vedru toetub neljale vööle. Vööd naelutatakse papinaeltega.

 

3. Vedrud tuleb neljast kohast seasõrg sõlmega kinnitada nii, et vedrud ei libise sõlmede vahel ja arvestada verdusõlmede asukoht kindlas suunas, et ei tekiks sidumisel konarusi.

 

4. Vedud seotakse pikki ja põikki kahekordselt sidumisnööriga, Siduma peab vähemalt 1/3 võrra tegelikust vedru kõrgusest allapoole. Vedrud asetatakse eri kõrgustega ridadele, et tekkiks istumise kalle. Eespool 8 keerdu siis 7 ja viimane rida 6 keerdu. Ääred seotakse ühtlaseks ja selliselt, et ühtegi teist nööri sidumine ei lõdvestaks. Kõik nöörid peavad olema pinges, sest muidu hakkavad nöörid üksteise järgi purunema ja seotis laguneb koost ( muide see on üks tüüpilisi vigasid mida oskamatu teeb )

 

5. Kinnitatakse kanditraat ja seotakse veel ka diagonaalis nöörid. Vedrude alumise rõnga alla pannakse vatt, et vedrud ei kalduks ja ei hakkaks kiuksuma. Vedrue peale pannakse tugev juteriie mille õmmeldakse 2 cm. pikkuste pistetega vedrutraadi külge ja iga vedru külge vähemalt kolmest punktist ( töö mis sageli jäetakse tegemata, sest klient ei näe seda kuid lõhub polstri alt ruttu ära kui on tegemata)

 

6. Polster õmmeldakse keskelt läbi 10 cm. pikkuste vahedega ja polster pingutatakse nööri abil tugevaks. Nöörid peavad olema sirgjoonel, sest muidu venib polster välja ( teine tüüpiline viga mida tehakse, et polster on sinka vonka )

 

7. Kant topitakse ühtlaseks ja tugevaks ei tohi jääda konarusi, see töö nõuab aga head kogemust.

 

8. kant õmmeldakse alusriide külge. 1 cm pikkuste salapistes pistetega.

 

9. Kant õmmeldakse esmalt ülemise juteriide alt läbi et pressida mererohi tugevasti vastu serva ( töö mida ei tehta Eestis , mujal maailmas tüüpiline tegevus. Kuid see on vajalik õmblus.

 

10. Kant õmmeldakse algul 8 cm. siis, 4 ja lõpuks 2 cm kauguselt läbi sõlmitud pistetega ja kant peab olema ühtlane, tugev ning sirge. ( odav tegija õmbleb ilma tugevaks toppimata kandi üks kord läbi mis muutub lõdvaks ja rikub diivani.

 

11. Polstri peale tuleb cokos kiust või jõhvist pikeering mille peale omakorda puuvillavatt. Pikeeringu ja vati peale õmmeldakse puuvillane  riie, et katteriie jääks hästi peale. ( jäetakse sageli tegemata.) Sama tehakse ka istme esiäärega.

 

12. Katteriie sätitakse mustrisse ja ilupaelad õmmeldakse peale. Eelnevalt on polstris juba ilupaelte tarbeks jäetud süvendid.

 

 

 

Pikk käsitööd ja oskust nõudev protsess mis tagab mööblile pika ea ja ka väärtuse aastate pärast.

 

Kirjutan, et kui leiate tegija saate vähemalt sellist tööd nõuda ja lasta tegijal teha oma tööprotsessist vahe pildid, et ei oleks petmist odava hinna nimel. Kui pakutakse odav hind siis see ei tohi välistada kvaliteeti.